Övrigt
En kompakt och vattentät tubkikare från svenska Focus Sport Optics, perfekt för natur- och fågelskådning, eller observationer på skjutbanan. Kikaren har ett variabelt zoomomfång på 16-32 gånger förstoring och en objektivlins på 50 mm för god ljustransmission.
Ett blandat parti med totalt sju föremål i en enhetlig vit och rosa färgskala, perfekta för inredning, som planteringskärl eller förvaring. Föremålen varierar i material och design
Ett blandat parti med totalt fyra äldre bärbara datorer från tillverkarna Lenovo och Acer. Föremålen säljs i befintligt skick, med varierande slitage och okänd funktionalitet, primärt avsedda för samlare, renovering eller reservdelar.
Canon Pixma multifunktionsskrivare i vit färg.
Skriver ut, skannar och kopierar – perfekt för hemmet eller hemmakontoret.
Charmigt och rustikt trä i originalskick. Perfekt som dekorationsobjekt, samtalsstycke eller för samlare av äldre hushållsföremål.
Motorsadel från PSYCHIC MX, märkt MX-044.66 Series enligt stämpling undertill. Passar motocross/enduro (exakt modell/årsmodell okänd – jämför form och fästen med din hoj).
Elektrisk kyl- och värmebox i stabilt utförande. Passar bra för bil, camping, båt eller utflykter. Kan användas både för kylning och varmhållning.
Praktiskt fällbart ståstöd, även kallat strykstol eller ståhjälp. Perfekt vid arbete som strykning, köksarbete, verkstad eller andra sysslor där man vill avlasta benen utan att sitta helt.
Kromad handdukstork för badrum, tillverkad av SOMA THERM, Arvika. Avsedd för vattenburen anslutning (rörkopplingar sitter monterade enligt bild). Stilren och robust modell som passar de flesta badrum.
Blandat parti elartiklar och elektronik enligt bild. Säljs som lot, perfekt för hobby, reservdelar, återbruk
Elektrisk vinsch 12 volt med dragkraft på cirka 900 kg enligt märkning. Passar för bil, ATV, släp eller liknande dragarbete (ej för lyft).
Robust kättingtelfer (blocktalja) för manuellt lyft. Märkt med maxlast 500 kg och provbelastad 625 kg enligt skylt. Kraftig kätting med krokar.
Parti med telemarkskidor, bindningar och pjäxor – perfekt för dig som åker klassisk telemark eller söker retro/äldre utrustning.
Jabra Evolve 75 – Trådlöst headset med aktiv brusreducering trådlöst headset Jabra Evolve 75. Headsetet är avsett för kontor och möten, men fungerar även bra för musik och samtal. Funktionstestad
Bang & Olufsen BeoVision 7-40 – design-TV med motorstativ Exklusiv TV från Bang & Olufsen, modell BeoVision 7-40. En klassisk B&O-TV med hög byggkvalitet, stilren aluminiumdesign och motoriserat golvstativ.
Set med 8 st muggar/koppar i blått stengods. Klassisk konisk form med handtag och matt glasyr. Undertill finns stämpel som tyder på Höganäs Keramik.
Stabilt pelarborrställ av metall för användning tillsammans med handborr. Ger bättre precision och kontroll vid borrning i trä, metall eller plast. Utrustat med justerbar höjd, matningsarm samt fastspänningsskruv för arbetsstycket. Passar de flesta standard handborrar (kontrollera mått vid behov). Robust konstruktion med gjuten bas för god stabilitet. Normalt bruksslitage förekommer
Äldre rökelsekar i metall, troligen mässing eller brons, med genombrutet lock och dekorativt kors upptill. Klassisk kyrklig modell avsedd för rökelse, med kedjor på sidorna och stabil fot. Rikt dekorerad med stansade mönster som släpper igenom rök och ljus. Fin patina som ger ett autentiskt och åldrat uttryck. Kan användas som rökelsebrännare, kyrklig dekoration eller som stämningsfull inredningsdetalj.
18 Objekt