Ett par snurrfåtöljer med stoppad sits och rygg, klädda i svart textil. Modellerna har formpressad, låg rygg och svagt skålformad sits. Pelarfot och fyrkantig bottenplatta i metall, sannolikt kromad eller förkromad stålplåt.

Stolarna lämpar sig väl som loungestolar, konferens- eller receptionsmöbler och representerar en stram, modern design från sent 1900-tal.

Skick: Bruksslitage. Fläckar och slitage på klädsel förekommer. Metallfötterna med repor, märken och oxidering.
Antal: 2 st.
Material: Textil och metall.
Funktion: Snurrbara.

Objektet avslutas 9 januari 2026 20:18
Startbud 100 kr
Utropspris
Utropspris 400 kr
Vänligen bekräfta ditt bud

Totalt med avgift och moms: 168 kr

  • Inga bud att visa