Ett omfattande parti med totalt åtta äldre föremål i koppar och mässing, perfekta för inredning, samlare eller eventuell renovering. Föremålen har en fin, naturlig patina och varierar i storlek och funktionPartiet inkluderarStor kittel/panna: En stor kopparkittel med lyfthandtag, perfekt som dekoration eller vedkärl.Kaffepannor/tekannor: Två mindre kannor med lock och handtag, avsedda för kaffe eller te.Kaffekanna med handtag: En högre, elegant kaffekanna med vinklat handtag.Hink med lejonhuvuden: En rund hink eller cache-pot med dekorativa lejonhuvuden i mässing och ringhandtag, möjligen avsedd som kolsäck eller planteringskärl.Mindre kärl: Ett mindre kärl med två handtag, en liten miniatyrkanna med lock, samt ett avlångt rör/kärl Skicket varierar och framgår av bilderna; visst bruksslitage, repor och bucklor kan förekomma. Föremålen säljs i befintligt skick, som ett enhetligt parti.
Objektet avslutas 26 januari 17:1226 januari 2026 17:12
Startbud 100 kr
Vänligen bekräfta ditt bud

Totalt med avgift och moms: 168 kr

  • Inga bud att visa