Samlar Objekt

Idag 20:35
21,49 €
42,99 €

Samlarmodell ur serien ”En voiture Tintin” från Editions Atlas.
Föreställer Coupé-Spider från albumet Det sönderslagna örat (L’Oreille cassée, 1945), inspirerad av fordonstyper från 1930-talet.

Idag 20:43
18,81 €
42,99 €

Samlarobjekt ur serien En voiture Tintin utgiven av Editions Atlas.
Modell föreställande brandkårens jeep (Willys-Overland Jeep Station Wagon, 1950) från albumet Solrosaffären (L’Affaire Tournesol, 1956).

Idag 20:52
13,43 €
42,99 €

Samlarmodell ur serien ”En voiture Tintin” från Editions Atlas, föreställande gangstrarnas bil (Graham Six, 1935) från albumet Tintin i Amerika. Modellen är baserad på originalillustrationerna av Hergé och återger den klassiska amerikanska gangstermiljön från 1930-talet.

Idag 21:00
13,43 €
53,73 €

Samlarmodell ur serien “En voiture Tintin” utgiven av Editions Atlas.
Föreställer ”Le Bolide Rouge”, den röda tävlingsbilen från albumet Faraos cigarrer (Les Cigares du Pharaon), inspirerad av 1930-talets racerbilar.