Samlar Objekt

Idag 20:35
200 kr
400 kr

Samlarmodell ur serien ”En voiture Tintin” från Editions Atlas.
Föreställer Coupé-Spider från albumet Det sönderslagna örat (L’Oreille cassée, 1945), inspirerad av fordonstyper från 1930-talet.

Idag 20:43
175 kr
400 kr

Samlarobjekt ur serien En voiture Tintin utgiven av Editions Atlas.
Modell föreställande brandkårens jeep (Willys-Overland Jeep Station Wagon, 1950) från albumet Solrosaffären (L’Affaire Tournesol, 1956).

Idag 20:52
125 kr
400 kr

Samlarmodell ur serien ”En voiture Tintin” från Editions Atlas, föreställande gangstrarnas bil (Graham Six, 1935) från albumet Tintin i Amerika. Modellen är baserad på originalillustrationerna av Hergé och återger den klassiska amerikanska gangstermiljön från 1930-talet.

Idag 21:00
125 kr
500 kr

Samlarmodell ur serien “En voiture Tintin” utgiven av Editions Atlas.
Föreställer ”Le Bolide Rouge”, den röda tävlingsbilen från albumet Faraos cigarrer (Les Cigares du Pharaon), inspirerad av 1930-talets racerbilar.